Lazdynų riešutai. Nauda ir įdomybės

✅L – ietuvių protėviai iš jų gamindavo sėkmę nešančius ir saugančius amuletus.
✅A – fordiziaku ir vaisingumo simboliu juos laikė prancūzai.Zukottas – yra lazdyno riešutų ir ledų desertas, kuris buvo sukurtas garsiajai Medici šeimai. Jo forma atkartoja Florencijos kupolą.
✅Z – ukottas – yra lazdyno riešutų ir ledų desertas, kuris buvo sukurtas garsiajai Medici šeimai. Jo forma atkartoja Florencijos kupolą.
✅D – augiausia lazdyno riešutų užauginama Turkijoje (beveik 70 proc pasaulinio lazdyno riešutų derliaus). Toliau seka Italija, Amerika, Čilė, Azerbaidžanas ir Sakartvelas. Net 4 mln Turkijos gyventojų ekonominė gerovė tiesiogiai priklauso nuo lazdyno riešutų,
✅Y – patingo populiarumo sulaukusį, Kalėdų klasika tapusį, brolių Grimų pasakos motyvais sukurtą filmą “Trys riešutėliai Pelenei” girdėję esam turbūt visi. Bet ar žinojote, kad laimę Pelenei atnešę riešutėliai buvo… lazdyno?
✅N – utela – populiariausias pasaulyje šokolado ir riešutų kremas, kuriuo mėgaujasi 75 valstybių gyventojai. Jo pradžia siekia Antrojo pasaulinio karo laikotarpį. Tiesa, tuo metu tai buvo kieto pavidalo desertas. Kreminiu jis virto 1951 m.
✅O – da ir plaukai Jums padėkos už kiekvieną suvalgytą lazdyno riešutą, Nes tik migdolai lenkia lazdyno riešutus vitamino E kiekiu. O vitaminas E, kaip žinia, padeda išsaugoti odos elastingumą, drėgmę, stabdo senėjimo procesus, mažina randus.
✅✅✅
✅R – omėnai dovanojo lazdynų sodinukus jaunavedžiams, kaip ilgos ir laimingos santuokos garantą.
✅I- talijoje gruodžio 14 minima nacionalinė lazdyno riešutų diena. Šventė, kurios metu prisimenama šių riešutų reikšmė Italijos kultūrai bei nauda žmonių sveikatai. Ji yra švenčiama daugybėje Italijos miestų.
✅E – uropoje lazdynų riešutai itin svarbus maisto šaltinis buvo mezolito laikotarpiu (3000-8000 m pr. Kr). Po antrojo ledynmečio lazdynai buvo pagrindinis Europos miško medis. Kurį gerokai vėliau pakeitė bukas. Ilgą laiką Europoje lazdyno riešutai buvo laikomi valstiečių riešutai, aukštuomenei buvo skirti migdolai. Tik vėliau buvo pripažinta, kad šie riešutai yra beveik lygiaverčiai.
✅Š – okolado ir lazdyno riešutų neišardoma sąjunga buvo sukurta 1806 m Turino mieste, Italijoje. Nuo tada menas maišyti šokoladą su riešutais pasklido po visą pasaulį ir neketina sustoti.
✅U – krainoje kilusį garsųjį morenginį Kijevo tortą turbūt žino visi. Kalbama, kad konditerijos fabriko konditeriai pamiršo įdėti kiaušinių baltymus į šaldytuvą. Kitą dieną, į darbą atėjusi nauja pamaina, bandė nuslėpti kolegų klaidą ir iš kiek rūgtelėjusių baltymų sumeistravo…tobulą tortą.
✅T – ik 20 g per dieną (tai būtų apie 30 riešutų) gali sumažinti širdies ligų riziką (29 proc), kvėpavimo takų ligų riziką (daugiau, nei 50 proc), diabeto tikimybę (daugiau nei 30 proc), onkologinių ligų riziką gali sumažinti iki 15 proc.
✅A- nglų kalba “Lazdynas” (“Hazel”) yra merginos vardas arba žodžio “simpatija” sinonimas.
✅I- šminties simboliu juos laikė keltai.

✅✅✅
✅Vos sauja lazdyno riešutų per dieną leis jums ilgiau džiaugtis jaunyste, sveika širdimi, nesenkančia energija. Ji saugos Jus nuo rudeninių depresijų, mažins nuovargio pojūtį, gerins atminį, stiprins nervų sistemą, mažins cholesterolį, gerins virškinimą, stiprins kaulus, didins fizinį ir protinį aktyvumą. Lazdynų riešutai nesukelia alergijų, dera su daugybe įvairių produktų ir yra ne tik skanus, bet ir itin vertingas Jūsų sveikatai užkandis (žinoma, kalbame apie neapdorotus lazdyno riešutus 🥰 )

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *