Morkos. Kitu kampu

Mes mėgstame jas valgyti. Mielai naudojame gamindami. Kai jas graužia vaikai, juos vadiname zuikiais. Ir jos tokios populiarios, kad mums padovanojo gražų lietuvišką būdvardį, nusakantį jų išraiškingą spalvą – “morkinis”. Pažvelkim šiandien į mūsų stalo ir daržo puošmeną kiek kitu kampu.😍
✔🥕🥕🥕 mūsų protėviai augino jau prieš 5000 metų, tačiau jie naudojo ne 🥕🥕🥕 šaknis, o lapus ir sėklas. Ir ne mitybai, o – medicinai.
✔Tūkstančius metų 🥕🥕🥕 toli gražu nebuvo tokios, kokias mes įpratę matyti: jos buvo baltos, geltonos, raudonos, violetinės ir net juodos, bet – ne oranžinės, visai ne morkinės 🥕🥕🥕 kadaise buvo. 🙂 Manoma, kad oranžinė spalva buvo sukurta dirbtinai, Nyderlanduose, Karališkų Oranžinių Namų garbei.
✔ Tūkstančius metų 🥕🥕🥕 nebuvo ne tik mums įprastos spalvos, bet ir mums gerai žinomo skonio. Už tai, kad jos tokios saldžios bei traškios ir nebe karčios, primenančios medieną, turime dėkoti tiems patiems Nyderlandų daržo genijams.
✔ Vos 1 kv.metras vidutinio dydžio 🥕🥕🥕 pilnai patenkina metinį suaugusio žmogaus vitamino A poreikį. Kaip žinome, vitaminas A padeda stabdyti senatvinį regos silpnėjimą (kai vis sunkiau matyti prieblandoje). Taigi, gandas, kad 🥕🥕🥕 saugoja Jūsų regėjimą, visai ne gandas. 😉
✔Jei ima sluoksniuotis ir/ar skilinėti nagai, plaukai praranda žvilgesį, sausėja oda ar akys, jei jaučiate nuovargį, jei norite stiprinti nervų sistemą ir imunitetą, padėti savo dantims ir kaulams, palaikyti vaikų normalų augimą – būtinai vartokite 🥕🥕🥕.
✔🥕sudėtyje net 87 proc vandens – todėl gali būti puikus sprendimas, kai norisi gerti, o nėra ką.
✔ 🥕🥕🥕 lapai damų šukuosenose – buvo didysis mados šauksmas XVII a Anglijoje. Sakoma, mados turi tendenciją sugrįžti.😍
✔ Vidutinis žmogus per gyvenima suvalgo 10 866 🥕🥕🥕(visai neblogai, ar ne? ☺️ ).
✔ Nors pasakojamojoje ar vaizduojamoje kultūroje zuikiai ir 🥕🥕🥕- neatsiejami elementai, realybėje 🥕🥕🥕 nėra pats mėgiamiausias ilgaausių patiekalas. Taigi, “graužk 🥕, kaip zuikis” – gražu, bet ne visai tikslu.😊
✔Vidutinio dydžio 🥕 turi 25 kalorijas, 6 g angliavandenių ir 2 g ląstelienos. 🥕🥕🥕 yra beta karotino (ryškiai oranžinės spalvos pigmento). Taigi, kuo labiau morkinę 🥕 valgysite, tuo daugiau karotino gausite.
✔ Ilgiausia pasaulio 🥕 siekė beveik 6 m, sunkiausia – 8.61 kg.
✔ 🥕🥕🥕 yra antros pagal populiarumą daržovės. (spėkite, kuri daržovė karaliauja viršūnėje? 🤩 )

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *