Keli įdomūs faktai apie moliūgus

Moliūgai yra idealiai subalansuotas augalinis maistas kūdikiams. Juose daug naudingų maistinių medžiagų ir vitaminų, itin svarbių vaiko augimo ir vystymosi procesuose. Moliūgai rekomenduojami pirmiesiems papildomiems kūdikių primaitinimams, nes yra lengvai virškinami. Be to, saldus skonis ir ryški spalva – tikrai patrauklus derinys vaikams.

✅M – oliūgas yra vaisius, ne daržovė.
✅O ar žinote, kad pelenės karieta virto muskatinis moliūgas? 🛺
✅L – abai tinka vaikams. Moliūgai yra idealiai subalansuotas augalinis maistas kūdikiams. Juose daug naudingų maistinių medžiagų ir vitaminų, itin svarbių vaiko augimo ir vystymosi procesuose. Moliūgai rekomenduojami pirmiesiems papildomiems kūdikių primaitinimams, nes yra lengvai virškinami. Be to, saldus skonis ir ryški spalva – tikrai patrauklus derinys vaikams.
✅I – šskirtinę spalvą moliūgams teikia karotenas, kuris itin svarbus mūsų regėjimui, mažinant astmos ir širdies ligų riziką, atitolinant kūno degeneraciją ir senėjimą.
✅Ū – kininkų ūkiuose, Lietuvoje, užauginti moliūgai be jokios abejonės yra daug sveikesni, daug naudingesni, nei atvežtiniai.
✅G – ausu vitaminų: A ir E – saugoja mūsų odą, C – imunitetą, B grupės vitaminai ir magnis padeda nervinei sistemai, Kalis – širdies ir kraujagyslių “donoras”.
✅A – zoto oksidas, selenas, cinkas, magnis. Baltymai ir skaidulos. Tuntai įvairių lobių, naudingų sveikatai, tyko mūsų moliūgų sėklose. Naudokime jas ruošdami patiekalus, valgykime vienas, kaip užkandį.
✅S – viestinis moliūgas idealus pasirinkimas, jei gaminame salotas, ruošiame garnyrą. Pakanka supjaustyti kubeliais ar griežinėliais, šiek tiek “pašventinti” mėgiamu aliejumi, pabarstyti pasirinktais prieskoniais ir pašauti į orkaitę. 😋

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *