Moliūgai helovynui

Galime ilgai ir nuobodžiai svarstyti, ar reikia mums iš užjūrio atkeliavusių švenčių, tačiau… Ar tikrai švenčių gyvenime turime per daug? Nudžiuginkime vaikus pasipuošdami Helovyno šventei, nudžiuginkime ir tą vaiką, kurį turime kiekvienas savyje. 🙂 
Moliūgai – toli gražu nėra vienos dienos puošmena. Tai-  nuostabus kiemo ir interjero akcentas, suteikiantis paslaptingo rudeniško žavesio ir puošiantis Jūsų namus iki pat adventinių vainikų.
Ryškiaspalviai oranžiniai moliūgai suteikia gyvybės rudenį prigesusiems kiemams, kai nebežaliuoja sodai, nunyksta žolė, nežydi gėlynai. Moliūgai tinka visur: ant laiptų, pavėsinėse, terasose, soduose, net – medžiuose. 
Laukdami Helovyno, pasigaminkite moliūgų-žibintų. Tai bus ne tik namų puošmena, bet ir smagus bei išties nesudėtingas, fantazijas atskleidžiantis užsiėmimas visai šeimai. Visų pirma, prilaikydami už koto,  nurėžkite moliūgo “viršugalvį”, bus paprasčiau, jei prieš tai pjovimo liniją pasižymėsite markeriu. Dar paprasčiau, jei prieš pjaudami, tą liniją subadysite yla. Tuomet rankomis išimkite minkštimą, likučius išskobkite  šaukštu, iki pat kietų moliūgo sienelių. Žibinto burną išpjaukite pusrutuliu, nosį ir akis- trikampiu.  Moliūgas atrodys grėsminigiau ir išraiškingiau, jei išpjaustysite nelygius dantis ir/arba surauktus antakius. Jei netyčia nupjovėte per daug, nebėda, mediniu dantų krapštuku pritvirtinkite trūkstamą moliūgo gabaliuką – tamsoje šviečiančiame žibinte “remonto” tikrai nesimatys. Kai drožinys jau baigtas, galite ištepti jo vidų alyvuogių aliejumi ar vazelinu, išorę, gerai nusausinę moliūgą,  galite išpurkšti plaukų ar akrilo laku, taip apsaugosite nuo mikrobų ir suteiksite blizgumo,  purkšti rekomenduojama du kartus. Ir – viskas.  Įdėkite žvakutę ar kelias (geriausia, stikliniame inde, kad nepritekėtų vaško), “pakaušį” pridenkite viršutine nupjauta moliūgo dalimi arba papuoškite visžalių lapuočių ar spygliuočių “kepure” , šermukšnių vainiku ir bet kuo, ką diktuoja Jūsų laki vaizduotė.  Ir smagus darbas baigtas. Jeigu moliūgą pjaustote pirmą kartą ir abejojate sėkme, bus drąsiau, jei nusipiešite ant popieriaus lapo trafaretą ir pjaustysite pagal jį.
Kad šitas gražuolis jus džiugintų ilgiau, laikykite jį vėsioje vietoje, balkone ar kieme. Saugokite nuo šalnų ir tiesioginės saulės. Dieną, kai žibintas nešviečia, galite pastatyti jį pavėsyje ir/ar uždengti drėgnu rankšluosčiu.

Beje, nebūtina iš skaptuotų moliūgų daryti žibintus. Galite moliūgą  apipiešti, apklijuoti spalvotu popieriumi, medžiagos skiautėmis, šiaudais, lipdukais, džiovintomis gėlėmis.  Moliūgas, be vidinio minkštimo, gali pasitarnauti, kaip originali vaza. Tarkim, džiovintų ar gyvų gėlių, rudeninių lapų kompozicijoms. (Tik nepamirškite floristinės kempinės.)  O gal tuščiaviduris moliūgas puikiai tiks vaisiams sudėti?  Moliūgas-vaza su gėlėmis ar vaisias gali būti ir puiki rudenį simbolizuojanti dovana.
Neišmeskite moliūgo minkštimo ir sėklų.  Minkštimas puikiausiai tiks sriubai, troškiniui, blynams, pyragams. Apskrudinę prieskoniais pagardintas sėklas pasiruošite skanų ir vertingą užkandį. Moliūgai – itin sveikas produktas. Juose gausu imunitetą gerinančio beta karotino, bei cholesterolį mažinančio pektino. Moliūgai naudingi širdies ir kraujotakos veiklai, akims, lėtina senėjimo procesus, palaiko smegenų funkcijas,subalansuoja virškinimo sistemą bei gerina miegą ir nuotaiką.

Gražios šventės ir skanaus 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *